Materiały dodatkowe |
9 PRZEGLĄD PRZEDSZKOLNEJ PIOSENKI ANGIELSKIEJ 12 kwietnia 2019 roku Sala Kongresowa Uniwersytetu Przyrodniczego po raz kolejny zamieniła się w kolorowy świat śpiewających motylków, rozśpiewanych zespołów z różnych zakątków województwa lubelskiego i radosnej, żywiołowej publiczności. Dziewiąty Festiwal Piosenki Angielskiej The Land of Singing Butterflies już za nami. Trudno uwierzyć, że nasze kolorowe motyle odwiedziły już wszystkie zakątki kuli ziemskiej. W ubiegłych edycjach byliśmy w Europie, Ameryce Północnej i Południowej, Azji, Afryce oraz Australii. Tym razem motyle zabrały nas w podróż na lodowatą Antarktydę.
Już od godziny 9 sala kongresowa Uniwersytetu Przyrodniczego zapełniała się dziećmi. Rozradowane, pełne entuzjazmu i zapału przedszkolaki zostały powitane przez prowadzącą imprezę Panią Dyrektor przedszkoli Motylek Justynę Cholewińską oraz Panią Natalię Chwałę, nauczycielkę języka angielskiego. Dzieci zostały zabrane przez motylki w podróż na Antarktydę aby poznać wesołą rodzinę pingwinków i imprezowego morsa. Następnie razem z antarktycznymi zwierzątkami dzieci zatańczyły wraz z pomponami układ do piosenki Freeze. Tą zimową piosenką dzieci przywitały się z tegorocznymi bohaterami prezentując na słowie „freeze” wyszukaną, zabawną pozę.
Następnie, Pani Dyrektor przywitała sponsorów, patronatów oraz przybyłych gości kibicujących przedszkolakom. Pani Dyrektor serdecznie podziękowała za udzielone wsparcie finansowe i pomoc w przygotowaniu i prowadzeniu organizacji tegorocznej imprezy.
W pierwszej turze na scenie kolejno zaprezentowały się dzieci z poszczególnych przedszkoli:
W drugiej turze wystąpiły zespoły z następujących przedszkoli:
W przerwach między występami przedszkoli prowadzone były liczne animacje i zabawy dla dzieci. Były to krótkie wyjścia animatorów związane z tematyką Antarktydy, które angażowały siedzące na widowni przedszkolaki. Pierwszym przerywnikiem było nazywanie sylwet zwierząt w języku angielskim oraz naśladowanie ich odgłosów. Dzieci ochoczo powtarzały nazwy zwierząt takie jak: whale, penguin, walrus, seal, po czym brawurowo odtwarzały wydawane przez nie dźwięki.
Drugim przerywnikiem festiwalu była zabawa, która polegała na przeliczeniu kostek lodu, z których animatorzy budowali igloo. Zadaniem dzieci było policzenie do 15 w języku angielskim, po czym zostały poproszone o zdmuchnięcie igloo. Jak okazało się po chwili dmuchania, wcale nie było tak prosto zburzyć igloo. Dopiero za trzecim razem, przy pomocy morsa ukrytego w igloo dzieci z sukcesem zdmuchnęły wszystkie bryły lodowe.
Następnie wszyscy, i mali i duzi, przenieśli się do magicznej Krainy Lodu, gdzie taniec i śpiew zaprezentowały dzieciom Elza, Książę oraz Olaf. Zachęcone do zabawy, przedszkolaki wzięły w rączki przygotowane wcześniej dla nich pompony i zaczęły tańczyć i śpiewać ich ukochaną piosenkę „Let it go”.
W trakcie podróży na Antarktydę publiczność napotkała wyklaskujące rytm foki, które zachęcały wszystkich do klaskania razem z nimi i naśladowania wydawanych przez nie dźwięków. Dzieci z wielkim zapałem podjęły się tego zadania i z precyzją wyklaskiwały rytm.
W trakcie kolejnego z przerywników na scenie pojawiły się tańczące pingwinki. Zadaniem dzieci było przeliczenie razem z prowadzącą pingwinków, po czym nastąpiło odliczanie pingwinków uciekających ze sceny. Dzieci na palcach ręki liczyły i odliczały do 5 w języku angielskim.
Po ostatnim wystąpieniu, Pani Dyrektor po raz drugi uroczyście podziękowała za udzielone patronaty honorowe, firmom za sponsoring oraz gościom za uczestnictwo w festiwalu. Reprezentanci zespołów odebrali dyplomy i nagrody i wspólnie pożegnaliśmy się piosenką „Freeze”, w której dzieci znów tańczyły z naszymi antarktycznymi bohaterami a w momencie wyśpiewania słowo „freeze” musiały na chwilę zastygnąć w bezruchu! Publiczność miała na koniec także okazję wykonać fotografie w towarzystwie kolorowych Motyli, Morsa oraz Pingwinka.
Dziękujemy za udział w festiwalu, a nieobecnych zapraszamy już na kolejną jubileuszową edycję w 2020 roku! |
Zapraszamy do obejrzenia galerii |
8 PRZEGLĄD PRZEDSZKOLNEJ PIOSENKI ANGIELSKIEJ Zapraszamy w podróż do Australii i Oceanii!
20 kwietnia Sala Kongresowa Uniwersytetu Przyrodniczego po raz kolejny zamieniła się w kolorowy świat śpiewających motylków. Ósmy Festiwal Piosenki Angielskiej The Land of Singing Butterflies już za nami. Trudno uwierzyć, że nasze kolorowe motyle odwiedziły już niemal każdy zakątek kuli ziemskiej. W ubiegłych edycjach festiwalu podróżowały po Europie, Azji, Ameryce Północnej, Południowej oraz Afryce. W tym roku motylki zabrały dzieci w podróż do Australii i Oceanii.
Już od godziny 9 sala kongresowa Uniwersytetu Przyrodniczego zapełniała się dziećmi. Rozradowane, pełne entuzjazmu i zapału przedszkolaki zostały powitane przez prowadzącą imprezę Panią Dyrektor przedszkoli Motylek Justynę Cholewińską oraz Panią Natalię Dudek, nauczycielkę języka angielskiego. Dzieci przywitały się piosenką Hello Witam Was, po czym zostały zabrane przez motylki w podróż do Australii aby poznać aborygena Jack'a oraz jego przyjaciół – Strusia Pędziwiatra oraz Kangurka Joey. Tam dzieci zapoznały się z wyglądem oraz nazwami flag reprezentujących poszczególne kraje, które za chwile odwiedzą.
Pierwszymi artystami, którzy wystąpili na scenie był zespół The Singing Butterflies z Prywatnego Dwujęzycznego Przedszkola Motylek w Lublinie. Śpiewające Motylki oficjalnie otworzyły przegląd festiwalu hymnem „Around the World of Butterflies”. Jako drugie zaprezentowało się Prywatne Przedszkole Motylek z ulicy Jutrzenki w Lublinie - zespół The Singing Kangaroos z piosenką "Jump like a kangaroo". Dzieci zaprosiły nas do pięknej i ciepłej Australii, która była tematem przewodnim całego przeglądu. Następnie na scenie pojawił się zespół The Pirates' Butterflies z Prywatnego Dwujęzycznego Przedszkola Motylek mieszczącego się na ulicy Warszawskiej, który zaśpiewał "The Pirates' Party". Dzieci przeniosły nas do świata piratów, rekinów i szalonych wód oceanu. Jako trzeci pojawił się na scenie zespół Sweet Children w piosence "Three Little Monkeys". Dzieci wcieliły się w rolę zwierzątek, które można podziwiać w Australii.
W przerwach między występami przedszkoli prowadzone były liczne animacje i zabawy dla dzieci. Były to krótkie wyjścia animatorów związane
Po pierwszej zabawie na scenie pojawił się zespół Bursztynki z Niepublicznego Przedszkola Językowego Bursztynek w Lublinie. Bursztynki przedstawiły piosenkę "Animal warm-up". Dzieci skutecznie zachęciły publiczność do wspólnego ćwiczenia. Zespół Joy z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 34 w Lublinie zaśpiewał piosenkę "Animal song" . Dzieci wcieliły się w rolę rożnych zwierzątek, przedstawiając przy tym nie tylko charakterystyczne odgłosy, ale również ciekawe sceniczne ruchy. Jako ostatni przed kolejną zabawą na scenie pojawił się zespół Elfiki z Niepublicznego Przedszkola ABC w Lublinie z piosenką "Seasons' song". W tej piosence dzieci śpiewały o rożnych porach roku i pogodzie charakterystycznej dla nich. Wszyscy mogliśmy poćwiczyć nazewnictwo pór roku.
Drugim przerywnikiem festiwalu była zabawa, która polegała na pomocy misiowi Koala w znalezieniu liści eukaliptusa. Dwie inne sprytne koale ukryły je przed głodnym misiem. Publiczność naprowadzała głodnego koale. Na koniec wszyscy odśpiewali piosenkę Koala-lalala. Cała zabawa opatrzona była flagą Australii.
Następnie wszyscy przenieśli się do Papui Nowej Gwinei, gdzie taniec zaprezentowały dzieciom rajskie ptaki. Zachęcone do zabawy, przedszkolaki wzięły w rączki przygotowane wcześniej dla nich taśmy bibuły i zaczęły naśladować taniec animatorów w rytm muzyki.
W trakcie podróży do Nowej Zelandii publiczność napotkała na skaczące kangurki, które zachęcały wszystkich do rozprostowania nóg i poruszania się w rytm muzyki. Dzieci wykonywały czynności takie jak Jump!, Touch the sky!
Kolejno na scenie pojawił się zespół Skrzaty z Niepublicznego Przedszkola Bajninio w Lublinie z piosenką "I'm a Kangaroo". Dzieci na potrzeby piosenki stały się małymi kangurkami skaczącymi po scenie. Zespół Mała Panda z Niepublicznego Przedszkola Mała Panda w Lublinie zaprezentował piosenkę "Let's be planes". Razem z dziećmi przenieśliśmy się na podkład samolotu i lecieliśmy do odległych krain. Jako kolejny na scenie zaprezentował się zespół Gwiazdeczki z Przedszkola nr 86 w Lublinie, który zaśpiewał piosenkę "Jump, run and shout" porywając nas do wspólnej zabawy.
W dalszej kolejności na scenie pojawił się zespół Żabki z Przedszkola samorządowego nr 1 im. Jana Brzechwy w Tomaszowie Lubelskim i zaśpiewał piosenkę "Action song". W tej piosence mogliśmy wykonywać różne zabawne ruchy razem z nimi i dobrze się bawić. Po nich na scenie pojawiły się Aniołki z Łęcznej z Przedszkola Niepublicznego Aniołek w Łęcznej w piosence "Do you know it?".
W trakcie kolejnego z przerywników publiczność została zabrana w podróż do Fidżi. Tam wysportowany surfer próbował utrzymać się na falach, a dzieci dmuchając próbowały zepchnąć go do oceanu. Po kolejnej zabawie na scenie pojawiły się Motylki z Niepublicznego Przedszkola Akademia Poziomkowa w Krzczonowie i zaprezentowały piosenkę "A sailor went to sea". Zespół Puchatkowy Band z Niepublicznego Przedszkola Kubuś Puchatek i Przyjaciele w Świdniku śpiewał piosenkę "Endless Summer". Dzieci przeniosły nas do krainy wiecznego lata, pełnego słońca i zabawy. Kolejnym zespołem, który pojawił się na naszej scenie były Pszczółki z Przedszkola Niepublicznego Bajkolandia. Dzieci pięknie zaśpiewały nam piosenkę "Shake, shake song".
Podczas wizyty w Nauru, która była kolejnym przerywnikiem, utrwalone zostały w jęz. angielskim nazwy kolorów. Na scenę wypłynął groźny rekin (shark) oraz cztery kolorowe rybki, których kolory dzieci miały za zadanie nazwać.
Gdy dotarliśmy do Tonga, publiczność wzięła się za ręce i naśladowała ruchy węża, który pełzał po scenie. Dzieci powtarzały także za animatorami angielskie słówka rozpoczynające się od głoski sssss takie jak sister, sauce, stop.
Jako ostatni na naszej motylkowej scenie zaprezentował się zespół Lubliniaczki z Przedszkola Niepublicznego Lubliniaczek. Dzieci zaśpiewały piosenkę "Baby Shark", przenosząc nas tym samym na głębokie wody, w których pływają małe i duże rekiny. |
Zapraszamy do obejrzenia galerii |
7 PRZEGLĄD PRZEDSZKOLNEJ PIOSENKI ANGIELSKIEJ 26 kwietnia 2017 roku już po raz siódmy w Lublinie odbył się Festiwal Piosenki Angielskiej The Land of Singing Buttterflies organizowany przez Prywatne Przedszkole Motylek i Prywatne Dwujęzyczne Przedszkole Motylek z Lublina. Była to już czwarta z kolei edycja festiwalu organizowana na skalę województwa, gdyż udział w przeglądzie wzięły przedszkola nie tylko z Lublina, ale również z Kluczkowic, Łęcznej, Kijan, Krzczanowa, Miętowa, Tomaszowa Lubelskiego, Świdnika i Lubartowa. W sumie na scenie Centrum Kongresowego Uniwersytetu Przyrodniczego wystąpiło 36 zespołów, co daje łączną liczbę 520 przedszkolaków śpiewających w języku angielskim. Razem z gośćmi w tym roku w przeglądzie uczestniczyło około 750 osób. Przedszkola wystąpiły w dwóch blokach: I blok 9.30–11.30, II blok: 12.00–13.30.
Aby wprowadzić dzieci w nastrój festiwalu, po odczytaniu listy sponsorów i patronatów na scenie pojawiły się trzy kolorowe motyle, które odsłoniły przed zgromadzoną publicznością tajemnicę kolejnego kontynentu. Motyle wprowadziły na scenę plemię Simamaka, na czele ze swoim wodzem, który nauczył zgromadzoną publiczność swojego plemiennego tańca i śpiewu Simamaka.
1. PRYWATNE DWUJĘZYCZNE PRZEDSZKOLE MOTYLEK W LUBLINIE, Little Butterflies, Hymn Festiwalu – uroczyste otwarcie 2. PRYWATNE DWUJĘZYCZNE PRZEDSZKOLE MOTYLEK W LUBLINIE, Little Butterflies, Waka Waka 3. PRZEDSZKOLE NIEPUBLICZNE ODKRYWCY TALENTÓW W LUBLINIE, Jungle animals, Down in the jungle 4. NIEPUBLICZNE PRZEDSZKOLE KUBUŚ PUCHATEK I PRZYJACIELE W ŚWIDNIKU, Puchatkowy Band, Celebration 5. AKADEMIA PRZEDSZKOLACZKA PRZEDSZKOLE NIEPUBLICZNE W LUBLINIE, Happy Owls, Say cheese (let’s take a picture) 6.PRZEDSZKOLE NR 5 W LUBLINIE, Singing stars, Hello!It’s me! 7. AKADEMIA PRZEDSZKOLACZKA 2 PRZEDSZKOLE NIEPUBLICZNE W LUBLINIE, Singing Owls, Let’s go to the zoo 8.NIEPUBLICZNE PRZEDSZKOLE KUBUŚ PUCHATEK I PRZYJACIELE W ŚWIDNIKU, Little Shock, Geronimo 9. PRZEDSZKOLE NR 25 W LUBLINIE, The sunny bees, On a safari 10.NIEPUBLICZNE PRZEDSZKOLE ARTYSTYCZNE BYSTRY MALUCH W LUBLINIEe, Smiles, Wind the bobbin up 11.PRZEDSZKOLE NR 16 W LUBLINIE, Litlle sharks, Baby shark 12.PRZEDSZKOLE NIEPUBLICZNE BAJNINIO W LUBLINIE, Bajninio, Put on your shoes 13.PRZEDSZKOLE NR 15 W LUBLINIE, The butterflies, Who’s in the zoo? 14.ZESPÓŁ SZKÓŁ W KLUCZKOWICACH (ODDZIAŁ 0), Kluczkwickie Orły, Happy campers 15. PRZEDSZKOLE NR 4 W LUBLINIE, The singing kids, In my mum’s jeep 16.NIEPUBLICZNE PRZEDSZKOLE JĘZYKOWE KRAINA MARZEŃ W LUBLINIE, Czarodzieje, Baby shark 17.PRZEDSZKOLE NIEPUBLICZNE BAJKOLANDIA W LUBLINIE, Bajkowe Nutki, Jump, run and shout 18.NIEPUBLICZNE PRZEDSZKOLE MAŁA PANDA W LUBLINIE, Mała Panda, Spring owls 19.PRZEDSZKOLE NR 49 W LUBLINIE, Leśne ludki, Seasons
W drugiej części na scenie kolejno zaprezentowało się 17 zespołów: 1.PRYWATNE PRZEDSZKOLE MOTYLEK W LUBLINIE, The Singing Butterflies, Hymn Festiwalu – uroczyste otwarcie 2.PRYWATNE PRZEDSZKOLE MOTYLEK W LUBLINIE, The SingingButterflies, Waka Waka 3.PRZEDSZKOLE NR 14 W LUBLINIE, Biedroneczki, Fly fly fly the butterfly 4.NIEPUBLICZNE PRZEDSZKOLE JĘZYKOWE BURSZTYNEK W LUBLINIE, Gwiazdeczki, I’m so happy 5.NIEPUBLICZNE PRZEDSZKOLE DWUJĘZYCZNE ABC W LUBLINIE, Elfiki, Do the monkey 6.NIEPUBLICZNE PRZEDSZKOLE DWUJĘZYCZNE MOTYLEK W LUBARTOWIE, Rusałki, Modraszki, Pazie, Jump run and shout 7. PRZEDSZKOLE NIEPUBLICZNE AKADEMIA POZIOMKOWA W KRZCZONOWIE, Pszczółki, Wheels on the bus 8.PRZEDSZKOLE PARAFIALNE IM BŁ. HONORATA KOŹMIŃSKIEGO W LUBLINIE, Stokrotki, Walking through the jungle 9.NIEPUBLICZNE PRZEDSZKOLE KUBUŚ W MĘTOWIE, Grupa Żyrafy, Five Little Monkeys 10.NIEPUBLICZNE PRZEDSZKOLE ELFIK W LUBLINIE, Skrzaty i elfiki, Yes, I can 11.AKADEMIA POZIOMKOWA NIEPUBLICZNE PRZEDSZKOLE W LUBLINIE, Słoneczka, Spring is here 12.PRZEDSZKOLE NIEPUBLICZNE LUBLINIACZEK W LUBLINIE, Lubliniaczki, If you’re happy 13.PRZEDSZKOLE NIEPUBLICZNE ANIOŁEK W KIJANACH, Aniołki, Chop chop chop 14.PRZEDSZKOLE NIEPUBLICZNE Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI IM. BŁ. BOLESŁAWY LAMENT W LUBLINIE, Stokrotki, In the jungle 15.PRZEDSZKOLE SAMORZĄDOWE NR 1 IM. JANA BRZECHWY W TOMASZOWIE LUBELSKIM, Śpiewające skrzaty, Wheels on the bus 16.PRZEDSZKOLE NIEPUBLICZNE ANIOŁEK W ŁĘCZNEJ, Aniołki, Yummy yummy 17.NIEPUBLICZNE PRZEDSZKOLE I ŻŁOBEK TĘCZOWY DOMEK W ŚWIDNIKU, Elfiki Świetliki, To the music
W przerywnikach między występami zespołów czas na widowni dzieciom umilał Pan Daniel z Panią Pauliną, Anetą, Agnieszką i Mileną. Nauczyciele wcielali się w rolę mieszkańców Afryki, którzy po kolei prezentowali swoje kraje zachęcając dzieci do aktywnej zabawy. Podróż do Egiptu: Do pierwszego kraju, do którego zawitali był Egipt. Tutaj dzieci spotkały się z Faraonem, Kleopatrą i ich dwiema pomocnicami i poznały figury geometryczne w języku angielskim , tj. circle, square oraz triangle. Dzieci trenowały też swoje głosy razem z Kleopatrą i Faraonem. Podróż do Madagascar: Podczas podróży po Afryce napotkały również Króla Juliana oraz jego lemurki, którzy wykonali dla nich taniec pokazowy do znanej piosenki I like to move it. Dzieci na pięknym i egzotycznym Madagaskarze miały za zadanie tańczyć razem z Królem Julianem w rytm piosenki. Podróż do Kenii: W kolejną podróż dzieci pojechały do magicznej Kenii. Kraj ten dzieciom przedstawiły dzikie zwierzęta, które dzieci musiały nazwać w języku angielskim oraz naśladować ruchy, które wykonują owe zwierzęta. Dzieci poznały słowa takie jak: crocodile, monkey, elephant, giraffe oraz cheetah. Podróż do Kongo: W Kongo dzieci miały okazje poznać prawdziwych bębniarzy. Zadaniem dzieci było wspólne wystukiwanie rytmu na kolankach i wydania okrzyku bam. Dzieci żwawo i bezbłędnie naśladowały nawet te najtrudniejsze dźwięki wydawane przez bębny. Podróż do Ghany: W Ghanie dzieci mogły zobaczyć prawdziwy pokaz piłki nożnej. Na scenie pojawił się strzelec wraz ze swoimi pomocnicami, którego zadaniem były strzelenie jak największej liczby goli. Zanim jednak to nastąpiło, dzieci musiały nazwać kolory trzech piłek, tj. pink, orange oraz green. Następnie strzelec przeszedł do strzelania, na każdy gol dzieci podskakiwały do góry i głośno wykrzykiwały gol. Podróż do RPA: Ostatnim krajem do jakiego wybrały się dzieci była Republika Południowej Afryki. W RPA dzieci zobaczyły afrykańskich tancerzy, z którymi tańczyli do piosenki Waka Waka. Na sali zrobiło się kolorowo od kwiatowych pomponów, których dzieci użyły do naśladowania tanecznych ruchów.
|
Zapraszamy do obejrzenia galerii |
6 PRZEGLĄD PRZEDSZKOLNEJ PIOSENKI ANGIELSKIEJ 11 maja 2016 roku już po raz szósty w Lublinie odbył się Festiwal Piosenki Angielskiej The Land of Singing Butterflies organizowany przez Prywatne Przedszkole Motylek i Prywatne Dwujęzyczne Przedszkole Motylek z Lublina. Była to już trzecia z kolei edycja festiwalu organizowana na skalę województwa, gdyż udział w przeglądzie wzięły przedszkola nie tylko z Lublina, ale również z Kalinówki, Łęcznej, Nałęczowa, Aleksandrowa, Kijan, Tomaszowa Lubelskiego, Świdnika i Stróży. W sumie na scenie Centrum Kongresowego Uniwersytetu Przyrodniczego wystąpiło 47 zespołów, co daje łączną liczbę 640 przedszkolaków śpiewających w języku angielskim. Przedszkola wystąpiły w dwóch blokach: I blok 9.30–11.30, II blok: 12.00–13.30. Aby wprowadzić dzieci w nastrój festiwalu, po odczytaniu listy sponsorów i patronatów na scenie pojawiły się trzy kolorowe motyle oraz smok, którego dzieci nauczyły nowego angielskiego słowa a butterfly. Smok wraz z motylami zabrał dzieci w podróż po krajach Azji. Podróż po Azji rozpoczęła się od prezentacji flag wybranych krajów kontynentu. Podczas uroczystego przemarszu dzieci poznały w języku angielskim nazwy Indii, Chin, Filipin, Japonii, Tajlandii, Turcji oraz Rosji. Następnie dzieci z najstarszych grup przedszkolnych Motylka uroczyście odśpiewały hymn festiwalu i zaprezentowały swoje układy muzyczno – ruchowe pod tytułem Happy.
W drugiej części na scenie kolejno zaprezentowały się 23 zespoły:
W przerywnikach między występami zespołów czas na widowni dzieciom umilał Pan Daniel z Panią Pauliną, Anetą i Mileną. Nauczyciele wcielali się w rolę mieszkańców Azji, którzy po kolei prezentowali swoje kraje zachęcając dzieci do aktywnej zabawy. Podróż do Japonii: Podróż do Rosji: Podróż do Tajlandii: Podróż na Filipiny: Podróż do Turcji: Podróż do Chin: Po prezentacji ostatnich zespołów Pani Dyrektor podziękowała wszystkim uczestnikom imprezy. Na scenę zaproszeni zostali reprezentanci poszczególnych zespołów, którzy odebrali upominki i dyplomy. Na koniec wszyscy pożegnali się piosenką Goodbye Zegnam Was, a sala po raz ostatni zamieniła się w barwną, kwiatową łąkę. Do widzenia hej! w kolejnej edycji Festiwalu Piosenki Angielskiej The Land of Singing Butterflies… |
Zapraszamy do obejrzenia galerii |
5 PRZEGLĄD PRZEDSZKOLNEJ PIOSENKI ANGIELSKIEJ
W drugiej części na scenie kolejno zaprezentowało się 15 zespołów:
|
Zapraszamy do obejrzenia galerii |
4 PRZEGLĄD PRZEDSZKOLNEJ PIOSENKI ANGIELSKIEJ Festiwal Piosenki Angielskiej odbył się w dwóch blokach, pierwszy trwał od godziny 9.30 do 11.30, drugi od 12.30 do 14.30. Przegląd został uroczyście rozpoczęty przez Panią Justynę Cholewińską – Dyrektor Prywatnych Dwujęzycznych Przedszkoli Motylek w Lublinie. Pani Dyrektor powitała przybyłych gości honorowych patronujących festiwal, dyrektorów przedszkoli, nauczycieli, rodziców dzieci, kibiców oraz uczestników festiwalu. W pierwszym bloku wystąpili:
Podczas festiwalu dzieci nie tylko miały okazję zaprezentować swoje zdolności muzyczne, językowe oraz artystyczne, ale również brały udział w przygotowanych przez nauczycieli przedszkola Motylek przerywnikach – zabawach, w których utrwalały słowa hymnu festiwalu, witały się w siedmiu językach, rozpoznawały flagi kluczowych krajów, poznawały ich anglojęzyczne nazwy: UK, Poland, France, Italy, Sweden, Ukraine, Spain. Dobrą zabawę niewątpliwie zagwarantował dzieciom Pan Daniel Iwanek, nauczyciel karate, który rozbawiał dzieci wcielając się po kolei w rolę przedstawicieli różnych krajów. Dzięki odpowiedniej charakteryzacji, dzieci bez wahania rozpoznawały odpowiednią flagę reagując na nią lasem barwnych pomponów przygotowanych dla każdego uczestnika. |
Zapraszamy do obejrzenia galerii |
3 PRZEGLĄD PRZEDSZKOLNEJ PIOSENKI ANGIELSKIEJ
II dzień przeglądu: Jako pierwsi ponownie wystąpili gospodarze festiwalu a następnie w kolejności:
Podczas przerw między występami dzieciom biorącym udział w festiwalu czas umilały zabawy muzyczno-ruchowe organizaowane przez występujące na scenie nauczycielki. W tym roku tematem przewodnim festiwalu była podróż po świecie, nauczycielki wcieliły się więc w rolę przedstawicieli kontynentów i zaprosiły dzieci do wspólnej zabawy nawiązującej do kontynentów. Podczas przerw dzieci miały okazję nauczyć się piosenki o kontynentach oczywiście w języku angielskim. Sponsorzy W tym roku nasz festiwal został hojnie obdarowany upominkami dla dzieci. Dzięki uprzejmości sponsorów każde dziecko mogło dostać drobny upominek. Upominki ufundowały następujące firmy, placówki, organizację oraz osoby prywatne:
|
Zapraszamy do obejrzenia galerii |
2 PRZEGLĄD PRZEDSZKOLNEJ PIOSENKI ANGIELSKIEJ
I dzień przeglądu: Jako pierwsi wystąpili gospodarze – dzieci z Przedszkoli MOTYLEK, które zaprezentowały dwujęzyczną opowieść muzyczno – ruchową „Na łące”. Następnie wystąpiły kolejno:
II dzień przeglądu: Jako pierwsze wystąpiły przedszkolaki z Prywatnego Przedszkola MOTYLEK w Lublinie, które zaśpiewały piosenkę pt. The ants go marching. Następnie kolejno swoje talenty zaprezentowały dzieci z:
W przerwach między występami czas przybyłym dzieciom umilały nauczycielki z Przedszkoli MOTYLEK, które przebrane za owady prowadziły różnorodne zabawy językowe z widownią. Dzieci poznały angielskie nazwy zwierzątek i owadów zamieszkujących łąkę tj. butterfly/motyl, bee/ dragonfly/ważka, bee/pszczoła, snail/ślimak, grasshopper/konik polny, ant/mrówka, spider/pająk czy ladybug/biedronka. Wspólnie z ważką powtórzyły angielskie liczebniki, razem z konikiem polnym pobawiły się w zabawę ruchową „Spider says”. Biedronka zaprosiła dzieci do zabawy utrwalającej nazwy kolorów w języku angielskim, natomiast pszczółka rozruszała widownię znaną angielską zabawą muzyczno – ruchową „Head and shoulders”. Na scenie pojawił się też stary, zmęczony ślimaczek, którego zadaniem było wykonywanie poleceń widowni. W ostatniej zabawie językowej, prowadzonej przez motylka, dzieci biorące udział w festiwalu miały możliwość powtórzenia i utrwalenia nowo poznanych słówek. Stała interakcja z widownią, ciekawe propozycje zabaw językowych prowadzonych przez przebrane nauczycielki, kolorowa, przyjemna dla oka dekoracja oraz radosna muzyka sprawiły, że organizowany przez nasze przedszkola festiwal był atrakcyjny w swej formie dla przybyłych dzieci. Wszystko po to, by pokazać przedszkolakom, że nauka języka angielskiego jest wspaniałą przygodą i doskonałą zabawą. Na zakończenie II Przeglądu Przedszkolnej Piosenki Angielskiej The Land Of Singing Butterflies Pani Dyrektor Justyna Cholewińska uroczyście podziękowała wszystkim uczestnikom za wspaniałe prezentacje oraz wręczyła dyplomy i atrakcyjne upominki ufundowane przez sponsorów festiwalu. Zaprosiła także przybyłe przedszkola do udziału w kolejnej edycji festiwalu, która odbędzie się już za rok. |
Zapraszamy do obejrzenia galerii |
1 PRZEGLĄD PRZEDSZKOLNEJ PIOSENKI ANGIELSKIEJ
W I Przeglądzie Przedszkolnej Piosenki Angielskiej wzięło udział 13 lubelskich przedszkoli. |
Zapraszamy do obejrzenia galerii |
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2011-2020 Prywatne Przedszkole Motylek | Polityka prywatności | Projekt i wykonanie |